Budowa czy kupno domu? Wady każdego rozwiązania

Budować własny dom, czy kupić na rynku wtórnym już istniejący? To pytanie zadaje sobie wielu z tych, którzy decydują się na zamieszkanie w domku jednorodzinnym. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. W niniejszym artykule skupię się na przedstawieniu wad każdego z nich.

Decydują się na kupno gotowego domu musimy liczyć się z tym, że będziemy mieli ograniczony wpływ na jego kształt, powierzchnię i lokalizację. Podobnie będzie zresztą z materiałami, z których będzie on zbudowany oraz z użytą technologią. Ponadto taki dom może posiadać wiele ukrytych wad, co do których nie będzie możliwości reklamacji. Oprócz tego, jeśli trafimy na nieuczciwego sprzedającego, może się po jakimś czasie okazać, że dom obciążony jest hipoteką lub roszczeniami osób trzecich.

W przypadku budowy własnego domu największą przeszkodą jest to, że formalności związane z rozpoczęciem budowy trwają dość długo. Aby rozpocząć budowę trzeba znaleźć odpowiednią działkę, zamówić projekt domu i zdobyć pozwolenie na budowę. Następnie trzeba liczyć się z tym, że sama budowa może trochę potrwać, zwłaszcza jeśli warunki atmosferyczne będą niesprzyjające. Następnie trzeba załatwić formalności związane z podłączeniem do sieci kanalizacyjnej i energetycznej oraz zając się pracami wykończeniowymi.

Dodaj komentarz