Dom parterowe – zalety

Jeśli mamy możliwości wybudowania domu i znajdziemy idealną lokalizację do stajemy przed wyborem projektu. Najczęściej stajemy przed wyborem: dom piętrowy czy parterówka. Istnieją zwolennicy jednego i drugiego rozwiązania, jednak pytanie, które z nich jest lepszy nie ma prawidłowej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielu czynników, w tym preferencji inwestora.
Popularniejszą formą zabudowy pozostaje dom parterowy. Skąd popularność tej formy?
Dom parterowy, mimo, że musi być wybudowany na większej działce, w budowie jest tańszy. Więcej w stosunku do piętrowego budynku możemy zapłacić za fundament i dach, jednak oszczędności przychodzą w fazie realizacji ścian i stropów. Schody, a właściwie ich brak jest niemal podstawowym argumentem „za” przy wyborze parterówki. Po pierwsze nie musimy ich montować co jest dużą ulga dla budżetu. Po drugie są dobrym rozwiązaniem dla dzieci i osób starczych (w tym dla samego inwestora za kilka lat). Po trzecie zyskujemy wolną przestrzeń.
Wybierając odpowiedni projekt możemy zorganizować dwie wydzielone przestrzenie w domu parterowym: dzienną z salonem i kuchnia oraz cześć sypialną.
Koszt prac wykończeniowych oraz remontowych w domkach parterowych także jest niższy – nie są potrzebne rusztowania i specjalny sprzęt.

Dodaj komentarz