Domy modułowe

Domy modułowe, to rozwiązanie dla tych, którzy chcą jak najszybciej wprowadzić się do własnego lokum.

Domy modułowe w około 80 % powstają w fabryce. To tam powstają gotowe elementy domu, które po przetransportowaniu na plac budowy składane są w całość. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie ma znaczenia pora roku ani warunki atmosferyczne, przy których będzie odbywał się montaż. Jedynym wymogiem jest wcześniejsze przygotowanie murowanych fundamentów.

Czas budowy domu modułowego (nie licząc wcześniejszego załatwiania formalności) to około 1, 5-3 miesięcy. W tym czasie fabryka wyprodukuje elementy, a ekipa budowlana postawi dom na działce. Czas uzależniony jest od rodzaju domu modułowego – najdłużej trwa budowa domu szkieletowego, a najkrócej domu modułowego z płyt keramzytobetonowych.

Domy modułowe, oprócz tego, że stawia się je szybko, mają też kilka innych zalet. Niewątpliwie jedną z najbardziej kuszących wizji, jest możliwość dowolnej rozbudowy takiego domu. Jeśli zamówimy dom skonstruowany ze standardowych elementów, to w przyszłości nie będzie żadnego problemu, aby zamówić kolejne elementy i połączyć je z istniejącym już budynkiem. W ten sposób możemy tanim kosztem zwiększyć powierzchnię naszego domu.

Dodaj komentarz