Jakiej wielkości działkę kupić

Decydując się na budowę własnego domu jednorodzinnego, jedną z pierwszych kwestii, jakie będziemy musieli rozwiązać jest kupno odpowiedniej działki. Jej położenie, kształt i wielkość będzie zależała od tego, co oprócz domu ma się na niej znaleźć.

Jeśli na działce ma stanąć tylko dom, a ogród nie będzie miał dla nas znaczenia, to działka nie musi być dużych rozmiarów. Rozwiązanie takie jest przeznaczone raczej dla osób, które dom będą traktowały bardziej jako sypialnię, a nie miejsce wypoczynku po pracy. Natomiast jeśli planujemy, że nasz dom będzie jednocześnie miejscem wypoczynku i rekreacji oraz spotkań ze znajomymi, to działka musi być zdecydowanie większa. Na dużej działce istnieje bowiem więcej możliwości adaptacji dostępnej powierzchni na ogród, w którym wydzielimy miejsce np. na ognisko czy organizację spotkań przy grillu. Oprócz tego na dużej działce można też założyć sobie ogródek warzywny czy kwiatowy, jeśli ktoś ma zacięcie do ogrodnictwa. Istotna jest też możliwość zbudowania szerokiego podjazdu przed domem z kilkoma miejscami parkingowymi dla gości.

Osobną kwestią jest, kiedy oprócz domu mieszkalnego, chcemy jednocześnie prowadzić w tym samym miejscu działalność gospodarczą. Wtedy działka musi być jeszcze większa aby pomieścić na niej dodatkowe budynki.

Dodaj komentarz