Keramzytobeton

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się domy budowane z keramzytobetonu. Jest to materiał posiadający wiele zalet i niewiele wad. Mimo, że materiał ten nie należy do najtańszych, warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem, bo inwestycja może nam się zwrócić w postaci mniejszych nakładów na przyszłe remonty i modernizacje.

Keramzyt to materiał powstały w wyniku połączenia granulek ze spienionej i wypalonej gliny z betonem. Materiał ten jest bardzo lekki, wytrzymały i niezwykle wręcz trwały. W zależności od technologii produkcji oraz zapotrzebowania klientów, producenci oferują zwykłe pustaki keramzytobetonowe lub bloczki keramzytobetonowe dodatkowo ocieplone styropianową wkładką.

Nie wątpliwymi zaletami pustaków keramzytobetonowych są wcześniej wspomniane lekkość, trwałość i wytrzymałość. Ponadto pustaki z tego materiału wykazują bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Dlatego warto pomyśleć o tym materiale, kiedy planujemy budowę domu w hałaśliwej okolicy. Ponadto posiada on dobre właściwości akumulacyjne ciepła – raz nagrzany stygnie bardzo wolno oraz jest łatwy w obróbce. Niestety z powodu małej popularności, na rynku jest niewielu producentów, a mała konkurencja przekłada się na dość wysoką cenę.

Dodaj komentarz